Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ’dan Galatasaray’a: Gedson transferiyle iyi bir ders verdik

Yeni dönem hazırlıklarına Almanya’da devam eden Beşiktaş, hazırlık maçında Augsburg ile karşılaştı.

Mücadelenin akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Galatasaray’ın Halil Dervişoğlu transferine ait açıklamalarda bulundu.

Halil Dervişoğlu’nun son anda Galatasaray’ı seçmesine ait konuşan Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, “Halil Dervişoğlu listemizde yoktu. Babası, menajerlik misyonunu de yapıyor. Grubumuzla yakınlaşması var. Oğlunun, Beşiktaş’a gelmek istediğini söyledi. Şenol Hoca’nın da bunda tesiri var, bunun için oğlunu getirmek istedi. Kurallarımızı sunduk. Oyuncunun beklentisi uymadı. Şenol Hoca esasen basın toplantısında noktayı koydu. Kendisi spor topluluğunun bilge kişiliği. Bazen lafı gediğine koyuyor. Oyuncunun babası dün akşam duygusal yaklaşımı oluyor. Hocamızı ve Ceyhun Bey’i arıyor. Oğlunun, Beşiktaş’ta oynamak istediğini söylüyor. 1-2 saat sonra süreç öbür kadroya kayıyor. Dediğim üzere bizim gündemimizde yoktu, kendilerinin talebiyle gündemimize girdi. Esasen çok fazla maaş beklentisi vardı, karşılamayacağımızı söyledik. Toplumsal medyada yandaş medya aracılığıyla yaptırdıkları haberler var.” açıklamasını yaptı.

“BEŞİKTAŞ PARAYI BASAR VE ALIR”

Galatasaray’la geçen dönem yaşanan transfer yarışıyla alakalı konuşan Kocadağ, “Rosier ve Ghezzal transferlerinde de ilgileri oldu. Gedson transferiyle uygun bir ders verdik, bizim için bahis orada kapandı. Gereksinimi olan bir oyuncuyu, Beşiktaş parayı basar ve alır. Bizim için gereksinim durumunda bir oyuncu değildi. Para yarışında biz olmadık ve olmayacağız. Beşiktaş’ı kullanarak bir şey elde etmeye çalışıyorlarsa, biz geri çekiliriz. İstediğimiz oyuncu varsa, biz alırız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir