‘Eşime mesaj attın’ diyen veli öğretmene saldırdı

Olay, çarşamba günü Oruç Reis İlkokulunda meydana geldi. Veli Emrah K, sınıfa girip öğrencilerine ders anlatan öğretmen Zeynel Demirhan’a tekme ve yumrukla saldırdı. Hizmetlilerin ortaya girmesiyle kurtarılan Zeynel Demirhan, sınıftan çıkıp, koşarak okul müdürünün odasına kaçtı. Lakin Emrah K. öğretmenin peşinden gidip, odada kendisine mani olmaya çalışan okul müdürü Mutlu Özsoy’a da yumruk salladı.

Görevliler tarafından sakinleştirilen Emrah K., çağırılan jandarma grupları tarafından gözaltına alındı. Öğretmenin çocuğunun alacağı kitapla ilgili eşine bildiri atmasına sonlandığı argüman edilen Emrah K.’nın sınıfa girmesi, öğretmenin sınıftan çıkıp okul müdürünün odasına kaçması güvenlik kamerasına yansıdı. Manzaralar, jandarmaya teslim edilirken, Emrah K., tabirinin akabinde özgür bırakıldı.

‘İLK KERE BU TÜRLÜ BİR ŞEY YAŞADIM’

Darp raporu alan ve Emrah K.den şikayetçi olan Zeynel Demirhan, 26 yıllık eğitim hayatında birinci sefer bu türlü bir şey yaşadığını söyledi. Demirhan, “Veli sınıfa girdi, ‘hoş geldiniz’ diyecektim. Sonra tokat attı, akabinde tekme attı. Ortaya hizmetli arkadaşlar girdi. Benim o orta gözüm kararmış, kendime geldiğimde ise müdür odasına kaçtım. Jandarma çağırdığımız için de müdürün odasının kapısını kırdı” dedi.

‘MESAJ ATMASINA ÇILDIRMIŞ’

Görgü şahidi hizmetli Özlem Tuncel ise taarruz sırasında çocukların büyük kaygı yaşadığını anlatarak, “Çocukların kimisi istifra etmişti kimisi de bağırıyordu. Ben adamı sakinleştirmeye çalıştım. ‘Benden alamayacağı kitap parasını eşimden neden istemiş’ dedi. Yani özelden bildiri atmasına çıldırmış. ‘Niye kümeden yazmıyor’ dedi. Öğretmen de kırıcı olmamak için özelden yazmış. Büsbütün algı meselesi” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir