Hüseyin Baş Millet İttifakı’na mı Katılıyor? BTP Millet İttifakı’na mı Geçiyor?

2023 seçimleri siyaset dünyasındaki trafiği hayli hızlandırdı. 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte politikler art geriye görüşmelerine devam ediyor. Millet İttifak’ının ortak Cumhurbaşkanı adayı CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) başkanı Hüseyin Baş’ı ziyaret edecek. Gündeme gelen bahsin akabinde BTP ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Peki Hüseyin Baş Millet İttifakı’na mı katılıyor? BTP Millet İttifakı’ına mı geçiyor? 

Detayların tamamı içeriğimizde…

Tüm Türkiye’nin gündeminde 2023 Cumhurbaşkanı seçimleri yer alıyor. Siyaset gündemi son günlerin en hareketli periyodunu yaşıyor.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu sarsıntı bölgesine yaptığı ziyaretin akabinde görüşmelerini sürdürüyor.

Kılıçdaroğlu’nun BTP lideri Hüseyin Baş’ı ziyaret edeceği bilgisi ise kısa müddette gündem oldu. CHP başkanının bu ziyareti akıllara ‘BTP Millet İttifakı’na mı katılıyor?’ sorusunu getirdi.

Hüseyin Baş Millet İttifakı’na mı Katılıyor? BTP Millet İttifak’ına mı Geçiyor?

Altılı Masa’nın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Mart Cuma günü Bağımsız Türkiye Partisi Genel Lideri Hüseyin Baş ile görüşmeye hazırlanıyor.

Saat 15.00’da başlayacak olan görüşme Ankara’daki BTP Genel Merkezi’nde gerçekleşecek. BTP’nin Millet İttifakı’na geçip geçmediği ise toplantının akabinde netlik kazanacak. Toplantıda iki önderin seçim sürecine ait değerlendirmeleri masaya yatırılacak.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener 2022 yılının Ekim ayında Hüseyin Baş’ı ziyaret etmişti. İki önderin görüşmesinden rastgele bir birleşme kararı çıkmamıştı.

Altılı İttifak ortasında yer almak isteyen Baş, Meral Akşener’le görüşmesinin akabinde ‘Ben sayın genel başkanımız Meral Akşener ablama diyeyim, bize o konfor alanını açmış oldu. Biz esasen iade-i ziyareti bekliyorduk. Orta ara bağlantı kanalları üzerinden görüşüyorduk. Bize ilk refleksi gösteren parti önderi olmuş oldu. Bu mevzuda müteşekkiriz.’ tabirlerini kullanmıştı.

Meral Akşener’in Altılı Masa’ya önerdiği bu talep ise kabul görmemişti.

BTP lideri Hüseyin Baş yaşananların akabinde toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Gençleri yeterli tanıyın, başlarına bir şey koyduklarında yaparlar. Biz yine de iktidarın seçimi kazanamaması için elimizden geleni yapacağız’ kelamlarıyla Altılı Masa’ya seslenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir