“MİT’e memur olarak alacağız” vaadiyle, cinsel istismara aracılık eden iki okul müdürüne tutuklama talebi

Konya’da, lise öğrencisi G.A.’ya (17), elektrik ustası Ahmet Mandal’ın (35) cinsel istismarda bulunduğu olayda, 2 okul müdürü hakkında tutuklama talebinde bulunuldu. Ailenin avukatı Mehmet Onur Güleç, G.A.’yı derslerinde başarılı olduğu için ‘Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ vaadiyle kandırıp şüpheliyle tanıştıran kendi okulunun müdürü H.A. ve odasında G.A. ile Mandal’ın dini niâahı kıyılan öteki okulun bayan müdürü A.S.K.’nin de tutuklanması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Kentteki bir lisenin müdürü H.A., kasım ayı başında son sınıf öğrencisi olan G.A. isimli kızı, derslerinde başarılı olduğu için ‘Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ diye kandırarak evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal, argümana nazaran G.A.’ya günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.’nın ailesinin şikayeti üzerine kendisini ‘MİT mensubu’ olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp 25 Kasım günü ‘çocuğun cinsel istismarı’ cürmünden tutuklandı.

Okul müdürleri hakkında tutuklama talebi

G.A.’nın ailesinin avukatı Mehmet Onur Güleç, belgede ismi geçen öbür şüphelilerin tutuklanması tarafında Cumhuriyet Başsavcılığı’na talepte bulunduklarını söyledi. G.A.’nın kendi okul müdürü H.A. ile odasında G.A. ile Mandal’ın dini nikahı kıyılan diğer okulun bayan müdürü A.S.K.’nin de tutuklanması gerektiğini belirten Güleç, “Söz konusu olayla ilgili olarak Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam etmektedir. Belgede saklılık kararı da hala sürüyor. Biz açığa alınan okulun müdürleri ve evrakta ismi geçen şüpheliler istikametinden de tutuklanma kararı verilmesini talep ettik. Olaydaki hatalıların en ağır cezayı alması için ağır bir mesai vermekteyiz” dedi.

Okula yeni müdür atandı

Bu ortada, açığa alınan okul müdürlerinden H.A.’nın yerine yeni bir müdür atandığı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlerin idari soruşturma kapsamında H.A. ile A.S.K. hakkında araştırmalarını sürdürdükleri belirtildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir