Sel sularının sürüklediği vatandaşı kurtarmak yerine video çekmişti! 2 km sürüklenip kurtulan Reşat Ayva konuştu

Selin tesirli olduğu Şanlıurfa ve Adıyaman’daki can kaybı 16’ya yükseldi. Bölgeden gelen manzaralardan birinde ise izleyenleri hayrete düşüren bir olay yaşandı. Sele kapılan bir vatandaşa el uzatmak yerine görüntü çeken kişi, büyük reaksiyon topladı.

Mance Mahallesi’nde yaşayan ve sağanak nedeniyle derenin taşmasıyla sel sularına kapılarak sürüklenen, o anda cep telefonuyla manzara çeken bir vatandaşın yardım etmek yerine çekime devam etmesiyle gündem olan Reşat Ayva (63), 2 kilometre sürüklendikten sonra kurtarıldı.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin akabinde taburcu edilen Ayva, 2 kilometre sürüklendiğini ve 4 genç tarafından kurtarıldığını belirterek, “Yağmurla birlikte aracımız sel sularına kapılmasın diye halatla direğe bağlayacaktım. Ayağım kaydı ve sel sularına kapılarak 2 kilometre boyunca sürüklendim. Kimse yardım edemedi, sonra 4 genç gelip beni kurtardı. Ambulansı çağırdılar, beni hastaneye kaldırdılar” dedi.

Eşinin sel sularına kapıldığını cep telefonunda görmesi üzerine İstanbul’dan Şanlıurfa’ya geldiğini belirten Zehra Ayva, “Eşimi sel sularının içinde görünce başıma kaynar sular döküldü. Çabucak Şanlıurfa’ya geldim. Çok şükür sağ olarak kurtulmuş dünyalar benim oldu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir