Ukrayna karşı saldırıya geçti: Ordu Rusları püskürtüp ilerlemeye başladı

Ukrayna Kara Kuvvetleri Kumandanı Aleksandr Sırskiy, doğu cephesinin Svatove istikametindeki Ukrayna birliklerinin karşı atağa geçtiğini ve 400 metre ilerlediğini bildirdi.

Komutanlığın toplumsal medya hesabından yapılan açıklamaya nazaran, Kumandan Sırskiy, doğu cephesinin en gergin bölgelerinde savunmayı elinde tutan birlikleri ziyaret etti.

Sırskiy, burada yaptığı açıklamada, birlik kumandanlarıyla görüşmede cephe çizgisinin belli bölgelerinde mümkün olan en kısa müddette muvaffakiyete ulaşmak için yeni yaklaşımlar ve vizyonlar geliştirdiklerini ve bunları uyguladıklarını belirtti.

“Rus saldırısı püskürtülüp ilerleme sağlandı”

Doğu cephesinde durumun daha karmaşık hale geldiğine işaret eden Sırskiy, lakin cephe sınırının birtakım bölgelerinde Ukrayna savunma kuvvetlerinin ilerlemesinin kelam konusu olduğunu aktardı.

Sırskiy, “Svatove istikametindeki Rusların saldırısını püskürtmekle kalmayıp, birebir vakitte başarılı bir formda karşı atağa geçen ve 400 metre ilerleyen 92. Farklı Mekanize Tugay Birliğinin çalışmalarına dikkati çekmek istiyorum.” sözünü kullandı.

Sırskiy ayrıyeten, 80. Farklı Hava Taarruz Tugayı’nın İvanivskiy orman bölgesinde geniş bir alanı taktiksel aksiyonlarla adım adım kurtardığını aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir